Новини


Збережемо первоцвіти

 

У залі музею «Світ очима дітей» Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради відбулося свято первоцвітів, свято  зустрічі з природою, яке об’єднало воєдино дітей, батьків, педагогів.

Одна з найкращих людських рис-любов до природи.

Чи може бути щось красивішим за квітку, яка розкриває свої пелюстки, вкриті краплинками роси, назустріч сонцю.

   Кожної весни, за виключенням цьогорічної, під лісовим покровом відбувається чудо. Зацвітають ранньоквітучі рослини – підсніжники, проліски, конвалії.

   Але ця краса беззахисна. Заради скороминучої втіхи люди гублять цілі галявини квіту.

            Тож 60 учасників з 14 закладів позашкільної та загальної середньої освіти  зібралися на природоохоронну акцію «Збережемо первоцвіти», яку Будинок школярів та юнацтва провів спільно з відділом освіти, молоді та спорту Канівської районної державної адміністрації та нашим незмінним другом і спонсором - підприємством  ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

 Журі конкурсу - виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту П’ясецька Тетяна Василівна; начальник відділу  охорони навколишнього середовища «Миронівська птахофабрика» Ніколаєнко Світлана Миколаївна; спеціаліст по роботі з населенням та засобами масової інформації Білик Оксана Вікторівна та інженер з використання водних ресурсів Гончар Діна В’ячеславівна одноголосно визначили 6 переможців  конкурсу, які були нагороджені цінними призами та грошовими преміями. Це Солотковська Дар’я, Аданік Сніжана, Кулагіна Софія –вихованці Зразкового художнього колективу –студії образотворчого мистецтва Будинку школярів та юнацтва; Кузьменко Максим, учень Конончанського НВК;  Місьонг Олександр, учень Бобрицького НВК; Смикалова Надія, учениця Келебердянського НВК. 

Всі інші учасники конкурсу також були нагороджені призами та подяками. По закінченні свята на учасників чекали солодощі і чудовий настрій.

 

Стартував І етап військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

 

З метою  виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів 12 травня 2017 року  на території Ліплявського навчально-виховного комплексу відбувся І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Участь у грі взяли всі без виключення школи Канівщини -11 команд (роїв) які змагалися в основній програмі, та 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів району, які змагалися  за спрощеною програмою. Велику допомогу в організації та  проведенні гри надали головний суддя Момро Василь Анатолійович, директор ДЮСШ «Колос» та заступник головного судді з суддівства Галушка Юлія Володимирівна, голова Канівського районного фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос». На гру були запрошені гості, жителі села, батьки  учасників змагання. З словом-вітанням і побажанням успіхів та перемог виступили начальник відділу освіти, молоді та спорту Бабенко А.М., заступник голови райдержадміністрації Жівотова Т.П., голова Канівської міськрайонної організації ТСОУ Бузницький О.І.

Не зважаючи на складну і насичену програму, а команди змагалися в таких етапах змагання, як "Добре діло", "Впоряд", "Пластун", "Рятівник", "Таборування", "Стрільба", "Перетягування линви", "Туристсько-спортивна смуга перешкод" та на кращу козацьку кашу, учасники показали свої вміння, обізнаність з історії рідного краю, вправно долати смугу перешкод. проявили  кмітливість, винахідливість, спритність.

Наполегливість учасників команд допомогла здолати всі перешкоди. Переможцями в І (районному) етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри  «Сокіл» («Джура»), став рій "Побратими" Ліплявського НВК, другу сходинку зайняв рій "Росичі" Межиріцької ЗОШ, а третє місце дісталося "Мартинівським гайдамакам" Мартинівського НВК.

Серед учасників спрощеної програми перше місце виборола команда Павлівського НВК, другу сходинку зайняла команда Сушківського НВК, а третє місце посіла команда Яблунівського НВК.

Переможці  гри нагородженні грамотами та цінними подарунками. Всі інші учасники гри нагороджені подяками.

Діти навчальних закладів Канівщини цікаво провели час, отримали велике задоволення, позитивні емоції від участі у військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

 

Лідерів шкільного самоврядування Канівщини відзначили іменними годинниками

  1-го березня у залі Мартинівського навчально-виховного комплексу відбувся районний конкурс-гра «Лідер», що була організована в рамках діяльності Спілки дитячих та юнацьких організацій Канівщини та плану роботи Канівського районного Будинку школярів та юнацтва.

 В останній взяли участь 14 найкращих представників загальноосвітніх навчальних закладів району, серед яких: Забава Кикоть з Бобриці, Богдан Царенко з Мартинівки, Валерія Розе з Келеберди, Юлія Гонтаренко з Межиріча, Олена Доценко із Степанець, Олег Чубар з Грищенець, Наталія Диренко з Конончі, Христина Галюк з Литвинця, Оксана Карпенко з Ліплявого, Богдан Міщенко із Хмільної, Єва Маринич з Таганчі, Олеся М’яловська з Потапців, Яна Вишневська з Мельників та Валентин Легкий з Беркозівки.

 Хлопці і дівчата, ті хто вміє захопити ідеєю, повести за собою і чиє слово таке важливе для однолітків, представляли себе глядачам у різноманітних конкурсах, демонструючи високу ерудицію, кмітливість, винахідливість і талант.

 За підсумками всіх конкурсів, ІІІ місце у грі виборов учень Грищенецького навчально-виховного комплексу Олег Чубар, ІІ місце – учень Хмільнянського навчально-виховного комплексу Богдан Міщенко, а справжнім лідером дружнього дитячого колективу стала учениця Межиріцької загальноосвітньої школи Юлія Гонтаренко.

 В результаті заходу, всі учасники отримали подяки та подарунки за участь у грі, а троє переможців були нагороджені грамотами та іменними годинниками від директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олега Васецького.

 


КАНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 
ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Н А К А З

 

 

10.05.2017                                                    м. Канів

 

№ 106-0

Про підсумки атестаційної експертизи 

                                                          Канівського районного Будинку школярів та юнацтва

 

        Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України ,,Про позашкільну освіту“, Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, на підставі наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації від 24.02.2017 №58 ,,Про проведення атестаційної експертизи Канівського районного Будинку школярів та юнацтва, висновків та рекомендацій атестаційної комісії,

 

НАКАЗУЮ:

1.     Визнати Канівський районний Будинок школярів та юнацтва атестованим.

2.     Підтвердити право Канівського районного Будинку школярів та юнацтва на надання позашкільної освіти.

3.     Спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту Тукаленко Н.П. оприлюднити результати атестації навчального закладу на офіційному веб-сайті відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації.

                                                                                                    До 10.05.2017

4.     Виконуючій обов’язки директора Боровик Л.П. оприлюднити на офіційному веб-сайті позашкільного навчального закладу результати атестаційної експертизи.

                                                                                                                                      До 11.05.2017

         6. Контроль за виконанням наказу покласти на спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Тукаленко Н.П.

                      Начальник                                                                                          А.М. БабенкоЯ вчилася любити Україну...

У магічній аурі Канівських гір, древнього Дніпра-Славути живуть і творять талановиті і красиві люди, які понад усе шанують свою землю, народ, свій рідний край.

Саме до таких людей належить відома поетеса Канівщини - Віра Володимирівна Носенко.

"Без України я не можу жити, бо просто Україну я люблю!". Ці слова стали епіграфом до відкритого  уроку, який пройшов у Литвинецькій загальноосвітній школі.

Неможливо уявити творчість поетеси без рядочків про красу України, про рідну мову, про золоте колосся, про традиційні українські обереги.

Із захопленням слухали учні вірші поетеси у виконанні десятикласників. Багато хто із них давно сам пробує рифмувати і під враженням зустрічі прочитали і свої власні поезії.

 Присутні на уроці учні та вчителі вкотре пересвідчилися, настільки великі виховні функції несе  українська  поезія.                  

       «О, рідна мово, слово величаве,

Сутність народу, поколінь, років,

Народна мудрість, гідність, наша слава,

Багатство, розум, філософія віків..

Колектив школи  вдячний Вірі Володимирівні за твори, які роблять людей духовно багатшими.

Нехай ще не одну поезію ми почуємо, нехай вона виховує нові і нові покоління.

На заході була присутня завідуюча відділом "Літературна Канівщина" - Ірина Костянтинівна Юрченко.

 

  


КАНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Н А К А З

24.02.2017                                        м. Канів

 

№ 58

Про проведення атестаційної експертизи

районного Будинку школярів та юнацтва

Канівської районної ради Черкаської області

 

Відповідно до частини 5 статті 10 Закону України «Про позашкільну освіту», Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, згідно з перспективним планом проведення атестаційної експертизи навчальних закладів Канівського району на 2017-2024 роки, планом роботи відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації на 2016-2017 навчальний рік

 НАКАЗУЮ:

 1. Провести атестаційну експертизу районного Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради Черкаської області з 27.03.2017 по 07.04.2017.

2. Для проведення державної атестації сформувати експертну комісію у складі:

Бабенко А.М.

-

начальника відділу освіти, молоді та спорту;

Члени комісії:

П'ясецька Т.В.

Ковальська Н.В.

 

-

-

 

головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту;

головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту;

Тукаленко Н.П.

-

спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту;

П’яткова О.Д.

-

головний бухгалтер відділу освіти, молоді та спорту;

Негуляєва О.О.

-

Інспектор з кадрів;

Циба В.І.

-

майстер ТЗН;

Семеняка В.І.

Дубенець К.В.

-

-

спеціаліст з охорони праці;

начальник господарчої групи;

Черкавська О.М.

-

голова батьківського комітету (за згодою);

Попенко І.П.

 

Тихомир В.П.

-

 

-

голова міськкому профспілки працівників освіти і науки (за згодою);

директор Канівського училища культури і мистецтв (за згодою).

3. Затвердити робочу програму атестаційної експертизи районного Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради Черкаської області згідно з додатком.

4. В.о. директора  районного Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради Черкаської області Боровик Л.П.:

4.1. До 22.03.2017 підготувати відкриту публічну презентацію діяльності закладу;

4.2. Підготувати та провести педагогічну раду спільно з членами експертної комісії за наслідками атестації.

5. Членам комісії у визначені терміни провести перевірку роботи закладу з питань, визначених у робочій програмі, довідки про стан роботи закладу з пропозиціями підготувати до 17.04.2017.

6. Спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту Тукаленко Н.П.

6.1. Організувати вивчення експертами презентації діяльності закладу до 23.03.2017;

6.2.  Довести до відома в.о. директора позашкільного навчального закладу робочу програму атестаційної експертизи районного Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради Черкаської області до 24.02.2017 та забезпечити її виконання;

6.3. Організувати протягом 20-ти днів після закінчення роботи експертної комісії узагальнення матеріалів і складання акту атестаційної експертизи позашкільного навчального закладу;

6.4. Забезпечити у 5-ти денний термін подання акту атестаційної експертизи в.о. директору позашкільного навчального закладу.

7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Начальник                                                        А.М. Бабенко

                    
Розмаїття дитячої творчості

День захисту дітей припадає на перший день літа.

Саме до цього свята і було приурочено відкриття виставки у музеї «Літературна Канівщина» творчих робіт гуртківців Канівського районного Будинку школярів та юнацтва. 

Це прекрасні роботи юних художників, бісероплетіння, паперопластика, роботи вихованців гуртків дитячої творчості. 

Всіх бажаючих запрошуємо відвідати цю чудовиставку.


  


Вироби, виготовлені дитячими руками, купували на виставці в Будинку рад

  
 
Веселі сніговички, створені вихованцями гуртка «Народна творчість» на базі Ліплявського навчально-виховного комплексу (керівники Боровик Г.Ю., Кириленко Л.В.), пейзажі гуртка «Юний художник» (керівники Солотковська Л.В. та Пітутіна М.В.), вишиті серветки на гуртку «Народна вишивка» (керівник Савченко В.О.) та багато інших виробів, створених руками гуртківців Канівського районного Будинку школярів та юнацтва, були представлені на продаж у приміщенні Будинку рад.

    Організована 28 листопада 2013 року, за підтримки голови райдержадміністрації Олександра Павлова, виставка-продаж була спрямована на благодійну мету – закупити на виручені кошти подаруночки та солодощі для діток з обмеженими можливостями. І цієї місії вдалось досягти – цього дня у приміщенні адмінбудівлі побувало багато канівчан та гостей міста. Майже всі роботи швидко було розкуплено небайдужими людьми, за що організатори виставки висловлюють їм щиру подяку.

    
Тепер же 2 грудня 2013 року – в День людей з обмеженими можливостями для цих особливих діток буде проведено святковий захід, на якому планується солодке частування та святкова програма. Крім того, гуртківці Будинку школярів та юнацтва прийдуть підтримати своїх ровесників та вручать їм подарунки виготовлені власноруч.

Позашкільники Черкащини презентували свої творчі доробки

21 серпня

20 серпня 2013 року на Театральній площі м. Черкас свої творчі доробки представили будинки творчості, школи мистецтв, станції юних техніків Черкащини – усі позашкільні навчальні заклади області.

Виставка, присвячена 200-річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка та 60-річчю утворення Черкаської області, проведена у рамках щорічної серпневої конференції працівників освіти.

Виставку відвідали заступник голови Черкаської облдержадміністрації Тетяна Прітченко та директор департаменту освіти і науки Галина Гаврилюк.

Витинанки, малюнки, керамічні вироби, вишивка, ляльки-мотанки, аплікації з паперу, декоративний розпис, зворотній декупаж – це далеко не повний перелік всього різномаїття виробів, створених руками юних майстрів Черкащини.

Виставка привернула увагу жителів Черкащини. Особливо сподобалось дітворі, яка із захопленням розглядала ляльки, картини, солом’яні будиночки та гарбузове диво.

За інформацією Черкаської ОДА

 

Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Тетяна Прітченко та директор департаменту освіти і науки Галина Гаврилюк оглядають роботи вихованців Канівського районного Будинку школярів та юнацтва