Сторінка методиста Слободяник І.О.

Спілка дитячих та юнацьких організацій Канівщини є дитячою громадською організацією, створеною на засадах добровільності, рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності.

Створена 5 травня 1993р. і є правонаступницею піонерської організації і добровільним, самодіяльним об'єднанням дітей та підлітків, орієнтованим на ідеали гуманного і демократичного суспільства.

Керуючим органом є Координаційна рада Спілки дитячих та юнацьких організацій Канівщини. До Спілки входять 23 первинних колективів району.

Спілка дитячих та юнацьких організацій розташована за адресою:                вул. Леніна, 60,  м. Канів, 19000.

 Головою міськрайонної СДЮОК є Слободяник Ірина Олексіївна, обрана 12 листопада 2010 року. Заступник голови міськрайонної СДЮОК - П'ясецька Тетяна Василівна, директор Канівського районного Будинку школярів та юнацтва.

 Девіз СДЮОК: «За Батьківщину, добро і справедливість!». 

Керується у своїй діяльності принципами:

- єдність слова і діла;

- честі й совісті;

- дружби і товариськості;

- турботи і милосердя.

         Метою діяльності Спілки є захист прав та інтересів своїх членів, об'єднання зусиль для добрих і корисних справ, створення умов для розвитку здібностей підростаючого покоління та їх соціального становлення, як повноправних членів суспільства.

 Основними завданнями Спілки є:

- згуртування дітей, підлітків та дорослих з метою вироблення найрізноманітніших форм, методів, програм, спрямованих на виконання добрих та корисних справ, гармонійний розвиток особистості;

- навчання дітей любові до своєї родини, до краю, в якому народилися, віри в себе, в свої сили;

- вивчення історичного минулого України, збереження та примноження традицій свого народу;

- виховання підростаючого покоління в дусі поваги до старших, турботу про молодших, своїх рідних, близьких друзів, всіх, кому потрібна допомога;

- пізнання та примноження краси природи;

- прищеплення любові до праці;

- піклування про соціально незахищені групи неповнолітніх;

- прагнення жити в мирі та дружбі з дітьми інших народів, країн;

- сприяння розвитку різноманітних здібностей, творчості підростаючого покоління;

- проведення змістовного та цікавого дозвілля.

 Виховна система організації будується за трьома напрямами:                  «Я – Родина - Батьківщина». 

“Я” - це програма самопізнання та самовдосконалення. Дитина повинна знати, як розвивати свої здібності і фізичні можливості, ефективно використовувати вільний час, правильно оцінювати себе, дбати про зовнішній вигляд. Програма включає вміння бути чемним, гостинним, привітним товариським, піклуватися про власне здоров'я і загартовувати себе фізично, стежити за своїм зовнішнім виглядом.

“Родина” - передбачає знання свого родоводу, родинних традицій і свят, сімейного побуту, правил сімейних відносин. Дитина оволодіває вмінням записувати спогади, вести родовід, шукати історичний матеріал, підтримувати і примножувати сімейні звичаї, традиції і свята, цікавитися сімейною економікою, допомагати батькам у вихованні молодших членів сім'ї.

 Напрям “Батьківщина” потребує від члена Спілки знання історії своєї місцевості, географічних та економічних особливостей свого краю, його обрядовості та фольклору. Вони повинні вміти збирати історичний матеріал, пропагувати народні традиції, виявляти екологічну активність, сприяти відродженню рідної мови, зберігати пам'ятники історії і культури.

 Символом Спілки є веселка, розпізнавальний знак — галстук, на якому відтворено сім кольорів, що символізують життєрадісність і мальовничість дитинства. Ці кольори використовуються для назви семи орієнтирів конкретних справ гри “Піонер - значить перший”:

1. "Червона калина" - вивчення історії своєї Батьківщини, краю, традицій, звичаїв, культури свого народу, виховання патріотизму, підняття рівня духовності, вивчення народної творчості, обрядів, проведення свят.

2. "Лідер" - набуття навиків спілкування в колективі та суспільстві, організаторських здібностей, оволодіння знаннями з культури взаємовідносин.

3. "Берегиня": виховання взаєморозуміння в сім'ї, вивчення свого родоводу, сімейних традицій, реліквій, виховання поваги до батьків, підтримання і примноження сімейної історії.

4. "Краю мій, лелечий" - згуртування однодумців навколо проблеми захисту природи, прагнення жити в гармонії з нею.

5. "Повір у себе" - виховання доброти і милосердя, співдружність з дітьми-інвалідами, благодійницька, шефська робота.

6. "Помагай" - реалізувати основи трудового виховання дітей, підвести до розуміння, що праця є невід'ємною частиною людського життя, вміння працювати з інструментами, допомога сім'ї.

7. "Котигорошко" - формування потреб здорового способу життя з усвідомленням, що здоров’я людини залежить від здоров’я природи і суспільства. На цьому напрямку передбачається розвиток туристських та спортивних навичок дітей. Вони повинні вміти орієнтуватися на місцевості за допомогою народних прикмет, складати топографічну карту, передбачати погоду, розпалювати вогнище та готувати їжу, використовувати їстівні рослини і лікарські трави, ставити намет, складати рюкзак, налаштовувати переправи, плавати, стріляти, водити мопед і картинг, робити ранкову фіззарядку, опанувати один з видів спорту.

 Напрямками діяльності дитячої організації є:

- соціальний аспект: реалізація лідерського, творчого потенціалу дітей, захист прав та інтересів дітей, потреба сучасного суспільства у формуванні соціальної активності покоління;

- психологічний аспект: своєрідний шлях пошуку дитини своєї ідентичності, своїх переживань, пошуків себе серед однолітків, спільнотства, довіри у соціальних відносинах;

- педагогічний аспект: організована система виховного впливу однолітків один на одного.

 Традиційні щорічними заходами та акціями Спілки є:

- конкурс на кращу дитячу організацію району;

- дитяча гра-випробування "Котигорошко";

- гра "Лідер";

- акція “Тепло наших сердець - дітям” (допомога малозабезпеченим);

- акція "За здоровий спосіб життя";

- конкурс малюнків "Спасибі – Ні!";

- участь у фестивалі юних талантів "Грайлива веселка";

- операція "Вчитель не повинен бути самотнім";

- операція "Допомога ветерану ВВв".


Ċ
Людмила Боровик,
9 серп. 2013 р., 04:53
Comments